AskHenry dla rodziców: Poradnik na gorsze czasy

    • Poradnik
    • #Blog
    • #Rodzicielstwo
    • #Zdrowie psychiczne

Powroty po urlopach to nie zawsze miękkie lądowanie. Poza wiecznym: “Mama, ja nie wstaję” i “Jeszcze pięć minut”, trzeba zmienić rytm z letniego na… szkolny. Jak to zrobić, żeby nie zwariować i co naprawdę warto sobie odpuścić – o tym pierwszy artykuł z cyklu “AskHenry dla rodziców: Poradnik na gorsze czasy”. W kolejnym opowiemy Ci o dobrych nawykach u… dzieci.


Wrzesień plecień – jak to było?

Wrzesień to czas wielkich zmian i wielkich rozczarowań. Prawda jest taka, że urlop zawsze będzie za krótki, w pracy nikt nie zainteresuje się Twoimi przedwyjazdowymi dyspozycjami, a skrzynka mailowa sama się nie wyczyści. Niemniej, wrzesień dopada każdego (zobacz, już się kończy!), a razem z nim syndrom powrotów. Różne to są powroty: do pracy, na uczelnię, do szkoły i przedszkola. Oczywiście, mądre księgi powiedzą, że warto jest przygotować się do powrotu już w sierpniu, ale kto lubi chodzić wcześnie spać, kiedy wciąż można pojechać nad jezioro lub leniwie poczytać wieczorem książkę? Ważne jest to, żebyście czuli się dobrze w rytmie, jakim żyje Wasza rodzina.

Nie jesteście i nie musicie tworzyć idealnego obrazka. Wasz poranny rozgardiasz, mokre ręczniki na podłodze, rozlane mleko i turlające się płatki to część Waszego życia. Możecie to zmienić (tutaj nawet pokazujemy jak to zrobić), ale pamiętaj – nie musicie. Twoja rodzina ma swój, indywidualny rytm

Punkt pierwszy: ogarniamy żłobki, przedszkola i szkoły.

Mimo, że powrotem do szkoły kusiły nas gazetki reklamowe marketów mniej więcej od połowy czerwca, by już teraz fundować nam pierwsze przebrania na Halloween, nie daj się zwariować. Jeśli nie kupiliście jeszcze wszystkich podręczników, mamy dla Ciebie dwie wiadomości i każda jest dobra. Po pierwsze: nie jesteście sami, połowa rodziców tego jeszcze nie zrobiła. Po drugie: nie jesteście sami, macie AskHenry. Jeśli nie masz czasu ani ochoty na objeżdżanie księgarń lub wyszukiwanie podręczników w Internecie, zostaw to nam. Nasi ludzie od wyprawki szkolnej lubią takie zadania. Znajdziemy wszystkie książki, których potrzebuje Twoje dziecko. Zajmiemy się też wyprawką. Dasz nam tylko znać, czego potrzebujesz i czy jesteście Team Batman czy może Avengers.

Wrzesień dla wszystkich jest pełen chaosu, więc spokojnie zdążymy jeszcze z wyprawką. Nasi ludzie wiedzą, że Rubble nie cierpi kąpieli a najgroźniejszym dinozaurem Jurassic World jest Scorpios Rex. Wiedzą, gdzie kupić prawdziwą magiczną różdżkę, bez której rok szkolny w Hogwarcie nic nie znaczy.

Do potrzeb dzieci podchodzimy z wyjątkową troską i staramy się, by wszystko, co dla Was znajdziemy spowodowało, że chętniej i łatwiej wrócą do swoich edukacyjnych obowiązków. W AskHenry rozprawimy się z wyprawką na 5!

Zaczyna się: korepetycje, zajęcia dodatkowe.

To dość dyskusyjny temat, każdy rodzic ma o nich swoje zdanie. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko potrzebuje dodatkowych lekcji, nie zastanawiaj się. Im szybciej podciągnie materiał, tym łatwiej będzie mu przychodził kolejny. Znaleźć dobrego korepetytora to sztuka: ma przyjeżdżać do Was, czy Wy przyjedziecie? Czy musi być nauczycielem a może wystarczy wykształcenie kierunkowe? Jak sprawdzić jego kompetencje? Czy znajdzie wspólny język z Waszym dzieckiem? Czy cena jest w porządku? To tylko garść pierwszych pytań, jakie sobie prawdopodobnie zadacie. Team AskHenry znajdzie dla Was najlepszego korepetytora.

Czy Twoje dziecko po wakacjach jest jakieś… starsze? Ma głowy pełne nowych pomysłów na siebie i swój wolny czas: deskorolka, ściana wspinaczkowa, zajęcia z hip-hopu, gitary albo kodowania? Część z nich pewnie wyparuje po miesiącu, ale warto słuchać naszych dzieci. Jeśli widzisz, że Twój maluch albo nastolatek chce zaangażować się w zajęcia po szkole – wspieraj go. Od lat znajdujemy dodatkowe zajęcia, wyjazdy, kółka zainteresowań i grupy rówieśnicze, w których Twoja pociecha może realizować swoje pasje. Dzieci to budowniczy dorosłych – rozmawiaj z nimi o ich pasjach!

Rodzicu, czy wiesz na jakie imprezy chodzi Twoje dziecko?

Kinderbale, urodziny, imieniny. Zmiana przedszkola i przyjęcia w ogrodzie. Wczesna jesień to początek intensywnego życia towarzyskiego Twojego dziecka. Później będą imprezy Halloween, świąteczne… trochę tego jest, prawda? Udział w spotkaniach towarzyskich jest bardzo ważnym elementem w rozwoju Twojego dziecka. To podczas nich, w środowisku pozaszkolnym, nasze pociechy ćwiczą umiejętności interpersonalne, budują swoje poczucie wartości. Przeglądają się w oczach kolegów i koleżanek i zawierają pierwsze przyjaźnie. Wiemy, że nie zawsze masz czas, by uczestniczyć w tych spotkaniach. Nie zawsze masz czas, by znaleźć idealny prezent, upiec tort czy zadbać o zaproszenia, bal kostiumowy.

To niby niewielkie sprawy, ale zajmują zwykle wiele czasu. Dla Was najważniejsze jest poczucie bycia razem, dla Twojego dziecka – świadomość, że jesteście zaangażowani w ważne wydarzenie w jego życiu.

Jeśli więc Waszej Księżniczce marzy się przyjęcie urodzinowe w stylu Krainy Lodu, Wasz przedszkolak stanowczo prosi o piniatę w kształcie kameleona – odpuść sobie i zleć to nam. Znajdziemy wszystko, co jest potrzebne, by przyjęcie odbyło się tak, jak Wasze dziecko sobie wymarzy.

Dlaczego warto dać sobie na luz, kiedy w grę wchodzą dzieci – o trudnej sztuce odpuszczania.

Nasze dzieci są jak wysokoczułe superorganizmy ustawione na pełną moc. Rejestrują otaczający je świat dużo skrupulatniej niż my. Są wiecznymi obserwatorami i odkrywcami. Ale przede wszystkim – uczą się życia od Ciebie. Kiedy Ty jesteś w ciągłym pośpiechu, opowiadasz, jacy jesteście zmęczeni – Twoje dziecko przyjmie to jako normę społeczną i behawioralną, czyli związaną z Twoim osobistym zachowaniem.

W AskHenry zajmujemy się nie tylko wyręczaniem naszych klientów drobnych i wielkich sprawach. Nasza marka powstała, by pomóc Ci w prowadzeniu dobrego, zdrowego życia. Dobrego, czyli nieśpiesznego, uważnego i skoncentrowanego na emocjach. Zdrowego, więc z ograniczonym stresem, bodźcami i pożeraczami czasu.

Nasze usługi pomagają łatwiej i przyjemniej żyć, a przede wszystkim – budować i utrzymywać relacje z ważnymi dla nas ludźmi. Czasami wystarczy odpuścić organizację urodzin lub kalendarz rodzinnych wizyt lekarskich i oddać je w ręce profesjonalistów. Czas, jaki zaoszczędzicie, spędzicie razem, żyjąc w naturalnym rytmie Waszej rodziny.

Spróbuj! Zobaczysz, że zostaniesz z nami dłużej, a czasu będziesz mieć coraz więcej.

Szukasz ciekawej pracy? Dołącz do nas!

Twórz razem z nami firmę, która ma ambicję zmienić rynek benefitów pracowniczych. W AskHenry oszczędzamy czas naszym Klientom. Nie tylko dostarczamy Im świetną usługę, ale przede wszystkim – uśmiech i czas wolny po pracy :)