Świąteczne wsparcie AskHenry – na czym dokładnie polega?

  • Jak działa AskHenry
  • #Blog
  • #Jak działa AskHenry

Przed kilkoma laty CBOS przeprowadził badania i zadał Polakom kilka pytań dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Grupa dorosłych osób została zapytana o to, czym te święta dla nich są, jak zamierzają się do nich przygotować, z kim je spędzić oraz jaką liczbę osób chcą Oni obdarować upominkami i czy w ogóle planują to zrobić. Uwaga, aż 93% respondentów deklarowała chęć obdarowania więcej niż jednej osoby. Ponad połowa badanych chciała przygotować podarki dla 4-8 osób. I teraz pojawia się pytanie, jak się w tym nie zagubić? Jak znaleźć czas dla domu, dla bliskich, nie zapomnieć o sobie i odpoczynku?

Świąteczny Asystent AskHenry. Co dokładnie może za Ciebie zrobić?

Myślę, że większość z nas – dorosłych – zdaje sobie sprawę z tego, że przyjemny, świąteczny czas spędzony w gronie bliskich poprzedza ta mniej przyjemna część. O czym mówię? O świątecznych przygotowaniach, o przeczuciu “przecież mam jeszcze tak dużo czasu” i o tym co następuje później, czyli “z niczym nie zdąże…”

Co zatem zrobić, jak zaplanować czas i rozdzielić zadania by mieć czas na to by faktycznie cieszyć się nadchodzącymi świętami, by w te wyjątkowe grudniowe wieczory móc usiąść do rodzinnych planszówek lub zabrać się za ulubioną książkę z lampką grzanego wina a nie łapać oddech po zadaniowym maratonie?

 

Jak się okazuje, mając do dyspozycji AskHenry przygotowania świąteczne mogą być naprawdę miłym i relaksującym czasem ograniczonym do… delegowania zadań. :) Grudzień to czas dekorowania mieszkań, odwiedzania LeroyMerlin i IKEA, przygotowywania przepisów i (niestety) sprzątania. AskHenry może pomóc na każdym z tych etapów. Co na przykład możesz przekazać naszemu asystentowi?

 • zakup choinki i dekoracji świątecznych takich jak ręcznie robione bombki czy lampki w kształcie świec, dokładnie takie jak miały nasze babcie.
 • świąteczne zakupy spożywcze – czy ten wegański majonez w super promocji jest warty stania 2h w sklepowej kolejce? Możesz po prostu sporządzić listę potrzebnych produktów, wysłać ją nam i następnego dnia odebrać spod swoich drzwi wszystkie przyprawy, jajka, czekolady i 3 kg mandarynek.
 • wyszukanie i zakup środków czystości – może w tym roku poszukujesz rozwiązań bardziej eko-friendly lub zastanawiasz się jak przyrządzić je samodzielnie?
 • pomoc w ułożeniu planu sprzątania – do pomocy mamy prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie np. Agnieszka Krakós-Gorący.
 • wyszukanie cateringu świątecznego – nie każdy lubi spędzać długie godziny na przyrządzaniu pierogów, barszczu lub kutii… i nie każdy musi. ;) Powiedz jakie potrawy lubisz najbardziej a nasi konsultanci wyszukają dopasowany do Twoich potrzeb catering świąteczny i zamówią go dla Ciebie.

 

Etapem następującym po porządkach jest myśl dotycząca tego, czym chcielibyśmy obdarować bliskich. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą Oni mieć pasje, które my nie zawsze podzielamy. Wiąże się z czasochłonnym przeglądaniem artykułów opisujących noże do sera, robieniem doktoratu potrzebnego do zakupu słuchawek bezprzewodowych lub olejków do sauny. Dla kogo wyszukamy prezent?

 • Dla rodziców, którzy na pytanie o prezent odpowiadają “wspólny czas, całą resztę mam”;
 • Dziecka, które marzy o zestawie do budowania jednak nie może być to nic związanego z Bobem Budowniczym;
 • Przyjaciółki, która ma czas tylko na pracę i sen;
 • Sąsiadki, która zawsze dzieli się ciepłymi pierogami i pączkami;
 • Szwagra, który o brodę dba bardziej niż o samochód.

Co jeszcze zrobi dla Ciebie AskHenry?

Wiecie co, zdaniem naszych użytkowników, jest najlepsze w świątecznej pomocy Henrego? Że to prawdziwy, miejski asystent z krwi i kości, który każdą z podanych przez Ciebie rzeczy zakupi i dostarczy pod wskazany adres. No dobrze, z 3 metrową choinką możemy mieć problem, bo (narazie) w naszej flocie nie mamy TIR-ów. Ale i na to znajdziemy rozwiązanie ;)

Co dalej, kiedy już przekażesz nam swoje zadania?

Zróbmy mały eksperyment! Zastanówcie się kiedy ostatni raz mieliście wieczór tylko dla siebie, podczas którego nie myśleliście o tym co czeka Was do zrobienia jutro lub o tym, czego nie zdążyliście zrobić dziś? Kiedy oddaliście się całkowicie zabawie z dziećmi lub bez opamiętania i wyrzutów sumienia pochłonął Was nowy serial lub ciekawa książka?

Dokładnie na to możecie mieć czas delegując swoje (nie tylko) świąteczne obowiązki asystentom AskHenry. Pieczenie ciastek, własnoręczne robienie ozdób choinkowych, nadrabianie Netflx’owych zaległości i po raz setny wspólne oglądanie Kevina. Brzmi jak scena z filmu? Nie musi tak być 🙂

Dlaczego to brzmi nierealnie?

Delegowanie obowiązków, przekazywanie komuś swoich zadań to coś z czym duża część z nas może mieć problem. W końcu nikt nie zrobi zakupów tak dobrze jak ja, nie kupi takiej pysznej przyprawy do piernika lub nie kupi idealnego prezentu dla mojej babci. Okazuje się, że nad tym wszystkim możesz mieć kontrolę ale prosto ze swojego mieszkania.

Możesz zyskać czas na spokojne dokończenie firmowych projektów, bo dobrze wiemy że grudzień to gorący czas dla wielu z nas (a kto nigdy nie załatwiał prywatnych spraw w pracy, niech pierwszy rzuci kamieniem), na grudniowy spacer po Miejskim Ogrodzie Świateł, Jarmarku Świątecznym lub powrót na siłownię.

Odważ się dać sobie więcej luzu, odpoczynku i czasu na rzeczy naprawdę ważne. Jak to zrobić? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i… po prostu przekaż im swoje świąteczne obowiązki :)

📲 +48 537-022-616
📩 henry@askhenry.pl

 

Szukasz ciekawej pracy? Dołącz do nas!

Twórz razem z nami firmę, która ma ambicję zmienić rynek benefitów pracowniczych. W AskHenry oszczędzamy czas naszym Klientom. Nie tylko dostarczamy Im świetną usługę, ale przede wszystkim – uśmiech i czas wolny po pracy :)